První ročník turnaje Bohemia Trophy nabídl pardubickým florbalistům skvělou příležitost konfrontace se světovou špičkou. „Turnaj byl pro nás stoprocentně přínosný. Částečné zklamání je s výsledky, které jsme chtěli samozřejmě udělat lepší, ale měřit síly s nejlepšími týmy světa je rozhodně cesta, jak náš tým posouvat dopředu,“ myslí si asistent trenéra Ondřej Vichr. Sokol postupně vyzval pražskou Spartu, AIK Stockholm, IBK Dalen a Tigers Langnau. Z pětice utkání nakonec Východočeši vydolovali pouze bod za prohru se Spartou po nájezdech, ovšem zkušeností do další sezóny načerpali nepočítaně.

A v čem byl největší rozdíl mezi světovými soupeři a pardubickým Sokolem? „Viděli jsme v plné nahotě, co tyto TOP týmy zdobí a co nám naopak chybí. Opticky sice hrajeme celkem vyrovnaná utkání, ale počítají se góly. A ten způsob, jak a z čeho si dokázali zahraniční soupeři šance připravit a jak kvalitně je zakončit, to byl obrovský rozdíl. Na střely zápasy končily zhruba stejně, ale u soupeřů to byly většinou připravené situace a velké šance, které vždy zaváněly skórováním. My jsme si podobných příležitostí vypracovali daleko méně. Ale znovu opakuji, celkově je to pro nás velmi poučné a je jen na nás, trenérech a hráčích, abychom to přijali s pokorou a motivovalo nás to do další práce,“ říká Vichr.

Hráče A týmu nyní čeká čtrnáct dní individuální přípravy, na kterou naváže druhá část přípravného období, která tradičně vyvrcholí srpnovým Czech Openem. „Na programu jsou ještě soustředění a teambuildingové aktivity. No a prvního září už začíná Superliga, takže program bude poměrně nabitý,“ uzavírá plán na nejbližší týdny Ondřej Vichr.


Zápasy Sokola na turnaji Bohemia Trophy:

Sokol Pardubice – ACEMA Sparta Praha 4:5pn

Sokol Pardubice – AIK Stockholm (Švédsko) 1:8

Sokol Pardubice – IBK Dalen (Švédsko) 0:9

Sokol Pardubice – Unihockey Tigers Langnau (Švýcarsko) 5:12