Světové hry jsou olympiádou neolympijských sportů, pořádanou Mezinárodní asociací světových her. Stejně jako olympiáda se konají jednou za čtyři roky, pořadatelské země se střídají. První světové hry se uskutečnily v roce 1981 ve Spojených státech amerických. V polské Vratislavi, která letošní světové hry hostí, zhruba 3500 sportovců poměří síly v jedenatřiceti sportech. Ty jsou sdruženy v kategoriích: umělecké a taneční sporty, míčové sporty, bojové sporty, silové sporty, populární sporty a sporty zaměřené na přesnost. Zvláštní kategorií je pak čtveřice ukázkových sportů.

Při první florbalové účasti na Světových hrách se v Polsku odehraje celkem jedenáct utkání, ovšem hrací čas se zkrátí na 3x15 minut čistého času. Velký zásah dostaly soupisky – každý trenér si totiž může do Vratislavi přivézt pouze 14 hráčů. Nový trenér národního týmu Petri Kettunen vsadil na dvojici brankářů a dvanáct hráčů do pole. Florbalový turnaj připadá až na samotný závěr světových her, odstartuje 27. července a skončí poslední den her 30. července. Česká republika celý turnaj zahájí utkáním s Finskem a vedle úřadujících mistrů ve skupině A nastoupí i proti pořádajícímu Polsku.

Královehradecký a Pardubický region navíc vypraví na semifinálový den (sobota 29.7.) speciální autobusy pro fanoušky na těchto trasách:

Trasa 1. autobusu:

Svitavy – Litomyšl – Česká Třebová – Ústí nad Orlicí – Vratislav

Trasa 2. autobusu:

Pardubice – Hradec Králové – Jaroměř – Náchod – Vratislav

Místa v těchto autobusech se vážou na objednané vstupenky přes tento formulář: http://bit.ly/2r9uPoy. Každý, kdo si přes formulář zajistí vstupenky a využije dopravu zprostředkovanou regionem, obdrží malý dárek od Českého florbalu. Český florbal současně nabízí možnost zakoupit vstupenky na jednotlivé dny florbalového turnaje. V případě zájmu využijte objednávkového formuláře, který je stejný jako pro autobusový zájezd.


Ceny vstupenek:

  • čtvrtek dopoledne (zápas CZE - FIN) - 140 Kč
  • pátek odpoledne (zápas CZE - POL) - 210 Kč
  • sobota semifinále celý den - 280 Kč
  • neděle finále celý den - 280 Kč
  • event pass celý turnaj - 1050 Kč