Pro pardubický Sokol to bude druhý přípravný turnaj během krátké doby. O víkendu totiž brali Východočeši druhé místo na tradičním Sokol Cupu. „Naše výkony na turnaji hodnotím pozitivně. Odehráli jsme tři kvalitní utkání, ve kterých jsme si zkoušeli nové prvky v naší hře. Hráče musím za jejich plnění pochválit, jediným negativem možná bylo pouze to, že jsme turnaj nedokázali vyhrát, i když to nebyl náš hlavní cíl,“ říká trenér Milan Koubek.

O pár dní později na jeho svěřence však čekají náročná utkání proti mnohem zvučnějším soupeřům. Dvojnásobní švédští šampioni z AIK Stockholm, tradičně silný IBK Dalen, švýcarský semifinalista z poslední sezóny Tigers Langnau a Sparta s Mladou Boleslaví – ti všichni jsou zárukou výtečné úrovně turnaje. “Naší ambicí je vytvořit tradiční akci s těžištěm mezi Mladou Boleslaví a Prahou v termínu, který přeruší dlouhé období bez zápasů. Všechny týmy na přelomu června a července hodně trénují, ale do startu sezony je ještě daleko,” vysvětluje ředitel turnaje Tomáš Pacák.

Sokol byl nalosován do "pražské" skupiny s pražskou Spartou a celkem z hlavního města Švédska, v jehož středu září jména jako Patrik Hagberg nebo Andreas Stefansson. Týmy na prvním místě ve skupině postupují do semifinále a celky na druhém a třetím místě ve skupině hrají čtvrtfinále. Pardubické florbalisty tak čekají minimálně čtyři náročná utkání. „Konfrontace na mezinárodní úrovni se nenabízí každý den a pro hráče to je skvělá příležitost porovnání svých výkonů s tím nejlepším světovým florbalem. Pořád jsme v přípravě, a tak budeme mít opět dílčí cíle, které se budeme snažit aplikovat do naší hry. Samozřejmě chceme podat co nejlepší výkon a opět po roce získat nějaký skalp švédského soupeře,“ dodává s úsměvem Milan Koubek.


Rozpis pardubických zápasů na turnaji Bohemia Trophy:

28.6. ACEMA Sparta Praha – Sokol Pardubice (18:30, Arena Sparta Podvinný mlýn)

30.6. Sokol Pardubice – AIK Stockholm (18:30, Arena Sparta Podvinný mlýn)

Víkendové vyřazovací boje a utkání o umístění se odehrají v Městské hale v Mladé Boleslavi. Více informací najdete na oficiálních stránkách turnaje www.bohemiatrophy.cz/cz/.