Reportáž

Pardubičtí florbalisté vstoupili do rozhodujícího duelu znamenitě. Koncentrovaný výkon v defenzivě a produktivita v útoku poslaly Sokol po úvodní dvacetiminutovce do vedení 3:0. Na začátku prostřední části se Liberec dostal zpět do hry, když proměnil dvě nabídnuté přesilové hry. Po celý zbytek utkání se ale domácí dostali pouze na rozdíl jedné branky. Vždy, když se dostali na dostřel, skóroval opět Sokol, což se nakonec ukázalo jako rozhodující. Severočeši nedokázali vyrovnat ani v závěrečné hře se šesti hráči v poli, a tak udělal definitivní tečku za sérií pardubický útočník Ivo Teichman, který vsítil sedmou branku Pardubic do prázdné liberecké svatyně.

I sedmý zápas série nabídl velmi dramatickou a atraktivní podívanou, ke které aktérům pomohla fantastická kulisa v hale. Domácí příznivce doplnil i početný tábor fanoušků Sokola, který se staral o výtečnou atmosféru po celý rozhodující souboj. Po vítězství 7:5 se tak pardubičtí florbalisté radují z výhry 4:3 na zápasy a také superligové záchrany, naopak Liberec čeká náročná a nevyzpytatelná baráž.


Vyjádření trenéra domácích Jana Krále: "Dnešek rozhodl bohužel pro nás strašidelný vstup do zápasu. Manko jsme už nedotáhli, i když chybělo opravdu málo. V celé sérii byly Pardubice asi o kousek lepším týmem a zaslouženě vyhrály. Děkujeme fanouškům obou týmů za skvělé povzbuzování. Dnešní atmosféra neměla chybu."

Vyjádření trenéra hostů Milana Koubka: "Celá série byla hodně vyrovnaná a krásná, pro nás končí vítězně a myslíme, že zaslouženě. Pro naše mladé hráče jsou to cenné zkušenosti, které určitě zúročí v budoucnu. Dneska chci poděkovat nejlepším divákům v republice, kteří neváhali a přijeli nás podpořit. Díky moc! Liberci přejeme do baráže hodně štěstí a věřím, že s takhle kvalitním týmem extraligu udrží. To už je vše, teď jdeme slavit, protože jsme stále extraligoví."